Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 23.04.2024 r.

1.

Niedzielą Palmową, czyli pamiątką tryumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia 2024 roku. Dziś na Mszach Św. błogosławimy palmy.
2.

Od czwartku Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. Zapraszamy i zachęcamy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do indywidualnej i osobistej modlitwy i nawiedzenia kościoła i osobistej adoracji Pana Jezusa,
W Wielki Czwartek

odprawiamy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, podczas, której Pan Jezus ustanowił Sakr. Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. Wielkiego Czwartku zanosimy Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja w Wielki Czwartek do godz. 21.00.
Wielki Piątek

to dzień śmierci naszego Zbawiciela. Od godz. 8.00 rano adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do adoracji. Liturgia. Męki i Śmierci Pana Jezusa rozpocznie się o godz. 18.00, o 17.15 Droga Krzyżowa. W Wielki Piątek oddajemy szczególną cześć krzyżowi, „ na którym zawisło Zbawienie świata”, przyklękając w tym dniu przed krzyżem na dwa kolana. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Wieczorna liturgia kończy się zaniesieniem Pana Jezusa do grobu. Adoracja w Wielki Piątek będzie trwała do godz. 21.00.
Wielka Sobota

to dzień, w którym odprawiamy Wigilię Paschalną - pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego. Adoracja w Wielka Sobotę rozpocznie się rano od godz. 8.00. Od godziny 9.00 i o każdej pełnej godzinie będzie w kościele błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych, ostatnie poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 14.00. Będziemy błogosławić pokarmy na wioskach. I tak o 8.30 w Sadowie 9.30 Parleza Wielka, 10.30 Lipowo, 10.45 Adamowo, 11.30 Nojdymowo Wieś i o 11.45 Nojdymowo Cegielnia. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00, poświęcenie ognia i paschału będzie wewnątrz kościoła.. W czasie Wigilii Paschalnej będzie poświęcona woda i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego na sobotnią liturgię przynosimy świece. Po skończonej Mszy Św. adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 21.00.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Adoracja rozpocznie się o 5.00. O godz. 6.00 rozpocznie się uroczysta Rezurekcja. Z Chrystusem Zmartwychwstałym o 6.00 udamy się w rezurekcyjnej procesji wokół kościoła. W Niedzielę Wielkanocną po rezurekcji następna Msza Św. o godz. 10.00 z chrztami, i o godz. 12.00. Po południu wieczorem zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 18.00.

W poniedziałek wielkanocny

Msze Św. będą odprawiane tak jak w niedzielę 8.00,10.00, 12.00 i godz. 18.00. Tradycyjnie taca w drugi dzień świąt będzie przeznaczona na KUL.
1.

Przypominamy, że dzisiejsze o fiary składane na tacę przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego, dlatego prosimy o szczególną hojność.
2.

Jest dziś do nabycia Posłaniec Warmiński.
3.

Informuję również, że spowiedź w naszym kościele będzie w Wielkim Tygodniu do Czwartku od godz. 17.30

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Jana Chrzciciela w Biskupcu, siedziba: Biskupiec Reszelski, Plac Kościelny 1.