Ogłoszenia parafialne

Niedziela w ciągu roku

       

 

    Ogłoszenia na 20 Niedzielę Zwykłą 14.08.2022 r.1.

W poniedziałek 15 sierpnia przypada doroczna Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Dzień Wniebowzięcia Matki Bożej jest dniem dziękczynienia Panu Bogu za płody naszej ziemi. Na zakończenie każdej Mszy Św. kw Uroczystość Matki Bożej będziemy święcić owoce, kwiaty, zioła i zboża z naszych pół i działek. Zachęcamy wszystkich do przyniesienia do kościoła owoców ziemi z waszych pól i działek, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Panu Bogu za Jego dobroć.
2.

W tym tygodniu we wtorek 16 sierpnia o godz. 7.00 będzie odprawiona Msza Św. w intencji Ojca Św., naszej Ojczyzny i Radia Maryja
3.

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego

 

 

Ogłoszenia na 18 Niedzielę Zwykłą 31.07.2022 r.

 

 

1.

W tym tygodniu w sobotę przypada święto Pańskiego Przemienienia w naszym kościele jest to drugi odpust, oprócz Św. Jana Chrzciciela, Przemienienie Pańskie jest drugim dniem patronalnym naszej świątyni. Zgromadźmy się licznie w kościele, aby w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu za obdarzanie nas swym błogosławieństwem. Msze Św. będą odprawione w tym dniu o 7.00 i 18.00. Zapraszamy.
2.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.
3.

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

        Ogłoszenia na 17 Niedzielę Zwykłą 24.07.2022r.

1.

Zachęcamy do nabycia dzisiejszego Gościa Niedzielnego.
2.

Życzymy wszystkim błogosławionych dni nadchodzącego tygodnia, a wszystkim wypoczywającym dobrego odpoczynku.

 

 

 

   

W tym tygodniu we czwartek Boże Ciało, Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusowej. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, z tym, że po Mszy Św. o godz. 12.00 punktualnie o. godz. 13.00 rozpoczniemy wraz z Parafią Bł. Karoliny procesje Bożego Ciała. W tym roku rozpoczniemy od kościoła Bł. Karoliny i pójdziemy ulicami; Warszawską, Mickiewicza, Kryniczna, Chrobrego, Bogusławskiego i 1 Maja Przy pomniku Św. Jana Pawła II po wysłuchaniu okolicznościowej homilii i Błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem zakończymy posesję. Ołtarze będą tradycyjnie: pierwszy przy kościele Bł. Karoliny, drugi na Mickiewicza, trzeci na Chrobrego, a czwarty przy pomniku Św. Jana Pawła II
3.

Siostra Elżbieta zaprasza dzieci na próbę sypania kwiatów oraz niesienia poduszek na wtorek o godz. 16.30. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne zapraszamy ubrane na biało na procesję Bożego Ciała. Prośbę kierujemy do wszystkich o pomoc w zbieraniu płatków kwiatów do sypania podczas procesji w Boże Ciało.
4.

W czerwcu zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na nabożeństwo czerwcowe.
5.

Zachęcamy też do nabycia dzisiejszego Gościa Niedzielnego.

 

 

 

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Św.05.06.2022 r.

 

1.

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy czas wielkanocny. Prośmy dziś Ducha Świętego, aby na nas zstąpił i odnowił oblicze naszej ziemi. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. W tym dniu oddajemy część Maryi Matce Kościoła. Msze Św. jutro w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00 i wieczorem o 18.00.
2.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy niedzielę Św. Trójcy.
3.

Dziś do nabycia jest Gość Niedzielny.
4.

Za półtora tygodnia we czwartek będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała i procesją Bożego Ciała. Tak przed pandemią o godz. 13.00 wyruszy Eucharystyczna Posesja ulicami naszego miasta. Trasa ędzie jak dawniej. W tym roku procesja wyruszy od Bł. Karoliny

 

 

Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022 r

 

1.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św
W wigilię Zesłania Dycha Św., a więc w sobotę zapraszamy wspólnoty parafialne; dzieci, młodzież i dorosłych na modlitewne czuwanie. Sobotnie czuwanie w tym roku, tak samo jak w roku ubiegłym, rozpocznie się po rannej Mszy Św. przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie i będzie trwało przez cały dzień Wigilii Zesłania Ducha Św. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i błogosławieństwo Pana Jezusa zakończy tegorocznego modlitewne czuwanie O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta mszą św. z Wigilii Zesłania Ducha Św W tym roku tak samo jaj w roku ubiegłym modlitewne czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Św., rozpocznie się po rannej Mszy Św. i będzie trwało przez cały dzień, aby każdy na osobistej modlitwie. na wzór apostołów i Matki Najświętszej mógł trwać w naszym parafialnym wieczerniku przez Panem Jezusem.
2.

Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

 

 

Ogłoszenia na Szósta Niedzielę Wielkanocy 22.05.2022r.

 

1

Za tydzień w niedzielę przezywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2 Informujemy, że dzisiaj kończymy Biały Tydzień na Mszy Św. o godz. 12.00. Pod czas niej dzieci pierwszokomunijne otrzymają pamiątki przystąpienia do Pierwszej Komunii Św. W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować dzieciom i ich rodzicom za złożony Dar Ołtarza w postaci 1 tyś złotych.
3

Za tydzień jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę dzieci klas czwartych będą miały rocznicę pierwszej Komunii Św. Spowiedź dzieci rocznicowych przez cały tydzień na nabożeństwie majowym o godz. 17.30.
4

Siostra Elżbieta zaprasza dzieci rocznicowe w piątek na godz. 16.00 do kościoła na próbę przed rocznicą.
5

Zachęcamy do nabycia dzisiejszego nowego numeru Gościa Niedzielnego.

 

 

Ogłoszenia na Piątą Niedzielę Wielkanocy 15.05.2022 r.

 

 

1.

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00 42 dzieci przyjmie po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa. Obejmijmy ich naszą modlitwą, prośmy aby Pan Jezus przez całe życie prowadził ich swoimi drogami. Módlmy się również o to aby rodzice i chrzestni czynnie towarzyszyli im w tej drodze. Rozpoczynający się tydzień będzie dla dzieci białym tygodniem tj. w strojach komunijnych dzieci będą uczestniczyły w nabożeństwie majowym o godz. 17.30 i wieczorowej Mszy Św. Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będzie zakończenie białego tygodnia i rozdanie Pamiątek Pierwszej Komunii Św.
2.

W poniedziałek będziemy obwodzić święto Św. Andrzeja Boboli. Na Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji Ojca Św., naszej Ojczyzny i Radia Maryja - zapraszamy
3.

W niedzielę 29 maja w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy Św. o godz. 12.00 wraz z dziećmi klas 4 będziemy obchodzić 1 rocznicę Komunii Św.
4.

Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

 

       

Ogłoszenia na Czwartą Niedzielę Wielkanocy 08.05.2022 r.
1.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Św. 42 dzieci w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 przystąpi po raz pierwszy do Komunii Św. W tym roku Komunia Św. będzie w jednej grupie. W sobotę przed Pierwszą Komunią Św. od godz. 9.00 będzie spowiedź dzieci i rodziców.
2.

Ten tydzień jest tygodniem modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o dobre i święte powołania do służby Bożej.
3.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30
4.

Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

 

 

 

                                                             

 Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
                               17.04.2022 r
1.
Z okazji Zmartwychwstania Pańskiego wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, zdrowych, radosnych Świąt wszystkim naszym parafianom i ich najbliższym z serca życzymy. Przy świątecznych stołach, choć tylko w gronie najbliższych, spotkajmy się w atmosferze radości i bratniej miłości, a Zmartwychwstały Chrystus niechaj będzie wśród nas i nam błogosławi na te trudne dni i tchnie w nasze serca nadzieję.
2.
Dzisiaj Msze Św. o 10.00, 12.00 i 18.00.
3.
Jutro Poniedziałek wielkanocny Msze Św. będą odprawione jak w niedzielę; o 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00 Jutrzejsze ofiar z tacy przeznaczone będą na KUL
4.
Za tydzień w niedziele będziemy czcić będziemy i wyznawać prawdę o Jezusie bogatym w Miłosierdzie.
5.
W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie i wręczenie Sztandaru Biskupieckiemu Hufcowi ZHP – na uroczystość wszystkich serdecznie zapraszamy.
6.
W przyszły piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie będzie obowiązywał post.

 

 

    Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 10.04.2022 r.

 

1.

Niedzielą Palmową, czyli pamiątką tryumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia 2022 roku. Dziś na Mszach Św. błogosławimy palmy.
2.

Od czwartku Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. Zapraszamy i zachęcamy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do indywidualnej i osobistej modlitwy i nawiedzenia kościoła i osobistej adoracji Pana Jezusa,
W Wielki Czwartek odprawiamy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, podczas, której Pan Jezus ustanowił Sakr. Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. Wielkiego Czwartku zanosimy Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja w Wielki Czwartek do godz. 22.00.
Wielki Piątek to dzień śmierci naszego Zbawiciela. Od godz. 8.00 rano adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do adoracji. Liturgia. Męki i Śmierci Pana Jezusa rozpocznie się o godz. 18.00, o 17.15 Droga Krzyżowa. W Wielki Piątek oddajemy szczególną cześć krzyżowi, „ na którym zawisło Zbawienie świata”, przyklękając w tym dniu przed krzyżem na dwa kolana. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Wieczorna liturgia kończy się zaniesieniem Pana Jezusa do grobu. Adoracja w Wielki Piątek będzie trwała do godz. 22.00.
Wielka Sobota to dzień, w którym odprawiamy Wigilię Paschalną - pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego. Adoracja w Wielka Sobotę rozpocznie się rano od godz. 8.00. Od godziny 9.00 i o każdej pełnej godzinie będzie w kościele błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych i symboliczne poświęcenie, ostatnie błogosławieństwo o godz. 14.00. Koszyczki z pokarmami można przynieść wcześniej i postawić na stopniach ołtarza i albo wyjść z kościoła jak będzie dużo wiernych, albo przejść na chór i po poświęceniu nie tłoczą się odebrać pobłogosławione pokarmy. Będziemy błogosławić pokarmy na wioskach. I tak o 9.30 Parleza Wielka, 10.00 Lipowo, 10.30 Adamowo, 11.00 Nojdymowo Wieś i o 11.30 Nojdymowo Cegielnia. Na wioskach święcenie pokarmów prosimy zorganizować na świeżym powietrzu przy kapliczkach, czy krzyżach
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00, poświęcenie ognia i paschału będzie wewnątrz kościoła.. W czasie Wigilii Paschalnej będzie poświęcona woda i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego na sobotnią liturgię przynosimy świece. Po skończonej Mszy Św. adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Adoracja rozpocznie się o 5.00. O godz. 6.00 rozpocznie się uroczysta Rezurekcja. Z Chrystusem Zmartwychwstałym o 6.00 udamy się w rezurekcyjnej procesji wokół kościoła. W Niedzielę Wielkanocną po rezurekcji następna Msza Św. o godz. 10.00 z chrztami, i o godz. 12.00. Po południu wieczorem zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 18.00. W poniedziałek wielkanocny Msze Św. będą odprawiane tak jak w niedzielę 8.00,10.00, 12.00 i godz. 18.00. Tradycyjnie taca w drugi dzień świąt będzie przeznaczona na KUL.
1.

Przypominamy, że dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego, dlatego prosimy o szczególną hojność.
2.

Jest dziś do nabycia świąteczny numer Posłańca Warmińskiego w cenie 6 zł.

 

    Ogłoszenia na Piątą Niedzielę Wielkiego 03.04.2022 r.1.

Zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o 17.30.
2.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Na Mszach Św. zostaną pobłogosławione palmy.
3.

W Niedzielę Palmową będziemy zbierać ofiary przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu..
4.

Dziś można nabyć nowy Gość Niedzielny.

 

 

 

 

Ogłoszenia na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu 27.03.2022 r.1.

Poniedziałek i Wtorek to czas naszego Wielkopostnego skupienia – rekolekcje, Zapraszamy na Msze Św. o godz. 10.00 i 18.00. Spowiedź w te dni od godz. 9.300 rano i 17.30 wieczorem. Ze względu własne i spowiedników bezpieczeństwa do spowiedzi przestępujemy w maseczkach. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci i młodzież do uczestnictwa w rekolekcjach.
2.

Informujemy i jednocześnie przypominamy, że z naszej strony parafialnej osoby chore i starsze mogą uczestniczyć codziennie w transmisji Mszy Św. z naszego kościoła.
3.

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, W pierwszy piątek spowiedź na rannej i przed wieczorowej Mszy Św. podczas Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po rannej i wieczorowej Mszy Św. Do chorych Ks. Łukasz uda się w czwartek rano, Ks. Proboszcz w piątek po rannej Mszy Św.
4.

W sobotę, w rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II po porannej Mszy Św. w nabożeństwie pierwszosobotnim czcić będziemy Niepokalane Serce Matki Bożej. Zapraszamy
5.

Przyszła niedziela pierwszą niedzielą miesiąca; na mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji żywego różańca z naszej parafii. Po Mszy Św. i Gorzkich Żalach wymiana tajemnic różańcowych. Przyszła niedziela , niedziela inwestycyjna ofiary z tacy w przyszłą niedzielę przeznaczamy tradycyjnie na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii i naszego kościoła
6.

Zapraszamy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 17.30.

 

 

Ogłoszenia na 3 Niedzielę Wielkiego Postu 20.03.2022 r.

 

1.

W tym tygodniu w piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. o 7.00 i 18.00.W uroczystośc Zwiastowania tj. w najbliższy piątek Ojciec Św. Franciszek dokona Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Swrcu Maryi. Tego w naszej świątyni o godz. 17.00 w jedności z Następcą Św. Piotra i wszytkimi kościołami na całym świeci odmówimy Akt Poświęcenia . Serdecznie zapraszamy, po odmówieniu tej modlitwy zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, aq podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy o pokuj w Ukrainie.
2.

W następną niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Zorganizujmy sobie tak czas w następnym tygodniu abyśmy mogli wspólnie przeżywać ćwiczenia rekolekcyjne. Program rekolekcji będzie taki jak w adwencie. Niedziela, poniedziałek i wtorek. Msze z naukami w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 18.00
3. Zapraszamy do wspólnego przeżywania Wielkiego Postu, przez wspólne uczestnictwo w wielkopostnych nabożeństwach. W piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach.
4.

Jest nowy nr Gościa Niedzielnego.
5.

Pod chórem są wystawione kartony Caritas, które są przeznaczone na pomoc rodzinom, które pozostały na Ukrainie do kartonów wkładmy produkty wymienione na listach, które są przy kartonach. Zapakowane kartony możemy dostarczyć na parafię a my dostarczymy do Caritasu w Olsztynie. Jak będzie zapotrzebowanie na kartony dowieziemy.

 

 

Ogłoszenia na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu 06.03.2022 r.

 

 

 

1.

We środę rozpoczęliśmy Wielki Post. W tą pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, poczyńmy wszelkie kroki ku temu, aby z tego czasu wyjść umocnionym na duchu, umocnionym wewnętrznie.
2.

Przez cały czas Wielkiego Postu trwajmy na modlitwie i rozważaniu Męki Pańskiej. W każdy piątek o godz. o 17.30 będziemy rozważać Drogę Krzyżową Zbawiciela. Na Drogę Krzyżową zapraszamy wszystkich dzieci, młodzież i dorosłych. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu w tym roku po mszy Św. o godz. 10.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
3.

Bardzo serdeczne Bóg Zapłać za ofiary na pomoc Ukrainie, które składaliśmy do puszek w poprzednią niedzielę i Środę Popielcową. Zebraliśmy sumę 5450 zł. Pieniądze te zostały przekazane do Caritasu. Serdecznie prosimy o dar modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.
4.

Zapraszamy do czytania dzisiejszego Gościa Niedzielnego.

 

       Ogłoszenia na 8 Niedzielę Zwykłą 27.02.2022 r.

 

1. W tym tygodniu we środę rozpoczyna się Wielki Post, czas umartwienia i pokuty, czas rozważania męki i śmierci naszego Zbawiciela. Na znak przyjętej postawy pokutnej w najbliższą środę, tj. w Środę Popielcową zostaną nasze głowy posypane popiołem. Msze Św. w Środę Popielcową w naszej świątyni będą odprawione o 7.00, 10.00 i wieczorowa o godz. 18.00. Obrzęd posypania głów popiołem będzie na wszystkich Mszach Św.. Przypominamy o poście ścisłym obowiązującym w Środę Popielcową.
2. W najbliższy piątek i w pozostałe piątki Wielkiego Postu będziemy gromadzić się w świątyni na Drodze Krzyżowej o godz. 17.30 dla wszystkich. Do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej naszego Zbawiciela serdecznie zapraszamy.
3. Od przyszłej niedzieli będziemy odprawiać nabożeństwo Gorzkich Żali w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali będziemy odprawiać po sumie to jest po Mszy Św. o godz. 10.00.
4. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiętrowa w ciągu tygodnia od godz. 17.30. Wizytę u chorych po rannej Mszy Św. W pierwszą sobotę miesiącu po rannej Mszy Św. czcić będziemy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy
5. Przyszła niedziel będzie pierwszą niedzielą miesiąca po sumie będzie wymiana tajemnic różańcowych. Tradycyjnie będzie to niedziela inwestycyjna, będziemy zbierać ofiary na bieżące utrzymanie naszej świątyni i naszej parafii.
6. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.
7. Dzisiejsze ofiary składane do puszek z napisem Caritas są przeznaczone dla Ukrainy

 

 

 

    Ogłoszenia na Czwarta Niedzielę Zwykłą 30.01.2022 r.

 

 

1.

We środę Święto Objawienia Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu czcimy Chrystusa Pana – Światłość świata. Tą prawdę symbolizują świece, które zostaną poświęcone na Mszy Św. o godz. 18.00. Oddajemy cześć Maryi Matce Chrystusa zwanej Matką Boską Gromniczną. Aby woskiem z gromnic nie pozalewać ławek, siedzisk i posadzki przygotujmy osłonki na gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlitwą i ofiarą wspierać będziemy tych, którzy podjęli życie zakonne. Pana Boga prosić będziemy o wzrost powołań do życia zakonnego, a ofiary z tacy przeznaczone są na zakony kontemplacyjne.
2.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiętrowa od godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiącu po rannej Mszy Św. czcić będziemy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy
3.

Przyszła niedziel jest pierwszą niedzielą miesiąca po sumie będzie wymiana tajemnic różańcowych. Tradycyjnie będzie to niedziela inwestycyjna, będziemy zbierać ofiary na bieżące utrzymanie naszej świątyni i naszej parafii.
4.

Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.
5.

Wczoraj zakończyliśmy kolędę. Pozostały tylko kolonie , ale w tym tygodniu kolędy nie będzie. Składamy serdeczne podziękowania za tegoroczną kolędę i za wszystko co nas na niej spotkało. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać. Bóg zapłać za złożone ofiary

 

 

Ogłoszenia na Trzecia Niedzielę Zwykłą 23.01.2022 r.

 

1.

Wizyta duszpasterska na ten tydzień:

 

Poniedziałek: od 15.00 ulice Żelazna i Bursztynowa
Wtorek ulica: Leśna i Sosnowa
Środa: ulica Słoneczna, , Parkowa, Modra i Tartaczna
Czwartek: od godz. 9.00 Sadłowo i Zameczek od 15.00
ulica Pogodna i Kombatantów
Piątek: ulice Krzywa, Kwiatowa, Wiśniowa i Szczerbiec
Sobota od godz. 14.00 Matejki, Kilińskiego o Kościuszki

 

Ze względu na opady śniegu na czas późniejszy przenosimy kolędę na oby koloniach Najdymowo i Biskupiec

2.

Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego w nowej cenie po 8.00 złoty.

 

 

Ogłoszenia na Drugą Niedzielę Zwykłą 09.01.2022 r.

1.

W niedzielę kończącą Okres Bożego Narodzenia obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Dzisiaj Bóg Ojciec objawia nam Swojego Syna „ Ten jest Mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie Jego słuchajcie”. Jako chrześcijanie, jako dzieci Boże mamy słuchać słów Syna Bożego. Mamy być wierni swojej wierze, w której zostaliśmy ochrzczeni. Postawmy sobie pytanie czy swoim życiem wypełniamy obowiązki wynikające z przyjętego Sakramentu Chrztu Św.
2.

Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

                     Wizyta duszpasterska na ten tydzień:
Dzisiaj  w niedzielę od godz. 14.00 kolędować będziemy w Adamowie
Poniedziałek: od 15.00 ulica: Kryniczna.
Wtorek od 16.00 ul Chrobrego bez Targowicy
Środa: od 15.00 ulica; Chrobrego mieszkania na Targowicy
Czwartek: ulice i Szpitalna i Syreny
Piątek od 15.00 ulice Pionierów, Przeskok, Floriańska i Bogusławskiego
Sobota od godz. 9.00 Parleza Wielka a od 14 ulice: Plac Wolności i ulica Warmińska
 W przyszłą Niedzielę od 14.00 ul. Ogrodowa

 

Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny 26.12.2021 r.

 

1.

W piątek zakończenie Starego roku. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18 i okolicznościowe nabożeństwo, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za miniony 2021 rok.
2.

W sobotę czcić będziemy Świętą Bożą Rodzicielkę i Nowy 2022 Rok. Msze Św. w Nowy Rok będą odprawiane już w zmienionych godzinach pierwsza o 8.00 10.00, 12.00 i 18.00.
3.

W tym tygodniu Pierwsza sobota przypada w Nowy Rok
4.

Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca na sumie o godz. 10.00 modlić się będziemy za wspólnotę żywego różańca z naszej parafii, a po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i wymiana tajemnic różańcowych. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, niedzielę inwestycyjną ofiary z tacy będą przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.
5.

Kolędę w naszej parafii jeżeli rozpoczniemy to rozpoczynamy po Nowym Roku. Czekamy na komunikaty jak rozwija się epidemia w naszym kraju.

 

Ogłoszenia na Czwartą Niedzielę Adwentu 19.12.2021 r.

 

1.

W czwartą niedzielę adwentu zapraszamy na nasze parafialne dni skupienia i refleksji nad Bożym Słowem. Będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu pojednania i pokuty. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Msze Św. o godz. 10.00 i 18.00. W tych dniach Spowiadać będziemy przed i podczas Mszy Św. W poniedziałek i wtorek będzie również odprawiona Msza Św. godz. 7.00,
2.

Kończy się czas adwentu. W piątek wigilia odprawiona zostanie Msza Św. o godz. 7.00 nie będzie mszy św. o godz. 18.00. O godz. 22.00 i o 24.00 zgromadzimy się w piątkową noc na Pasterce, o 22.00 lub o godz. 24.00 aby uroczyście celebrować pamiątkę Narodzenia Pańskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy, zgromadzimy się, jak betlejemscy pasterze przy żłóbku, aby radować się w tą świętą piątkową noc, że Boże Dziecię przyszło na świat, aby świętować Boże Narodzenie.
3.

W sobotą w dzień Bożego Narodzenia Msze Św. będą odprawiane pierwsza o godz. 9.00, następna o 10.30, później o godz. 12.00 i wieczorem o godz. 18.00. Narodzenie Bożej Dzieciny uczcijmy uczestnictwem na Mszy Św.
4.

W tym roku ze względu na układ dni wypada Święto Św. Szczepana, gdyż w przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Na Mszach Św. będziemy odnawiać przyrzeczenia małżeńskie, dlatego na Święto Św. Rodziny zapraszamy wszystkie małżeństwa z naszej parafii na odnowienie przysięgi małżeńskiej. Ofiary składane na tace w tym dniu przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
5.

Można jeszcze nabyć poświęcone opłatki wigilijne i nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia na Drugą Niedzielę Adwentu 05.12.2021r.

 

1.

Przeżywamy dziś 2 niedzielę adwentu, czasu naszego czuwania, przygotowania na radosny czas Bożego Narodzenia. W tym czasie adwentu zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy, piątki i soboty na porannej Mszy Św. o godz. 7.00.
2.

W związku z pandemią i ograniczeniami do połowy miejsc w kościołach nasze plany rekolekcyjne będą następujące;
W czwartą niedzielę adwentu tj rozpoczną się do wtorku włącznie. W poniedziałek Msze Św. będą odprawione o godz. 10.00 i 18.00. W poniedziałek i wtorek będzie spowiedź na 30 minut przed Mszą św. Ze względu na Covid spowiadać możemy tylko w 4 dużych konfesjonałach. Jednocześnie zwracamy się z wielką prośbą, aby uniknąć niepotrzebnego tłoku przy konfesjonałach i dla własnego bezpieczeństwa, zaplanujmy spowiedź w inne dni powszednie całego adwent przed wieczornymi mszami. Za zrozumienie serdecznie dziękujemy.

 

Zapraszamy do nabycia opłatka wigilijnego. wigilijnej świecy Caritas i Gościa Niedzielnego


 

                                        APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU ZE WZROSTEM ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W EUROPIE

 

              W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz
wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej
Brytanii, Hiszpanii, Holandii czy Francji, służby medyczne informują, że
również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty
zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który
w naszej ojczyźnie odpowiada już za ok. 30 proc zakażeń.
    Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie
nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z
apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia
pandemii.
            Równocześnie proszę niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że
„decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”, o czym
wspomniałem w moim oświadczeniu z dnia 8 lipca br. „Szczepienia przeciw
Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i
przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu
do normalnego funkcjonowania społeczeństw”. Jak informują służby medyczne,
w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co
świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem.
Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej
postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz
unikniemy wielu ludzkich dramatów.
                                                           Warszawa, dnia 17 lipca 2021 roku
                                                                     ✠ Stanisław Gądecki
                                                         Arcybiskup Metropolita Poznański
                                 Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
                             Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów  Europy (CCEE)

 

Ogłoszenia na 16 Niedzielę Zwykłą 18.07.2021r.

1.

Liturgia tego tygodnia będzie wspominać:
- we czwartek Św. Marię Magdalenę
- W piąte Św. Św. Brygidę
- w sobotę Św. Kingę
- w Św. Jakuba i Krzysztofa patrona kierowców,
- W w liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców będzie możliwości poświęcenia pojazdów. Poświęcenie będzie po mszy św. o godz. 18.00
2.

Zachęcamy do nabycia dzisiejszego Gościa
3.

Życzymy wszystkim błogosławionych dni nadchodzącego tygodnia, a wszystkim wypoczywającym dobrego odpoczynku. 

         

  Ogłoszenia na 15 Niedzielę Zwykłą 11.07.2021 r.

 

1.

W tym tygodniu w piątek przypada wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel; Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 7.00 i 18.00.
2.

Zapraszamy do nabycia dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego.
3.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a urlopowiczom dobrego odpoczynku.

   

 

Ogłoszenia na 14 Niedzielę Zwykłą 04.07.2021 r.

 

1.

Zapraszamy do nabycia dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego.

 

 

     Ogłoszenia na 12 Niedzielę Zwykłą 20.06.2021 r.

 

1.

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.30 ostatnia grupa dzieci przystąpiła do sakramentu Eucharystii, w sumie Pierwszą Komunię Św. w tym roku przyjęło 46 dzieci.
2.

We czwartek przypada doroczna Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – patrona naszego kościoła i parafii, nasz główny odpust. Z tej racji zapraszamy wszystkich parafian na uroczystości odpustowe o godz. 7.00 i 18.00, aby swoim udziałem i modlitwą, dziękować za wyświadczoną opiekę i prosić o dalsze łaski dla nas i dla parafii.
3.

W piątek zakończenie roku szkolnego, W tym dniu na Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00 dziękujmy Panu Bogu za miniony rok szkolny i prośmy o bezpieczne wakacje dla naszych dzieci i młodzieży. Katolickie Liceum Ogólnokształcące będzie uczestniczyło we Mszy Św. na zakończenie roku o godz. 9.00.

 

    Ogłoszenia na 11 Niedzielę Zwykłą 14.06.2021 r.

1.

W przyszłą niedzielę czarta grupa dzieci przyjmie na Mszy Św. o godz. 10.30 Pierwszą Komunię Św. W przeddzień w sobotę o godz. 9.00 będzie spowiedź tych dzieci i ich rodziców Zapraszamy
2.

Jak zapowiada Episkopat Polski od przyszłej niedzieli zostanie zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy Św. ze względy na pandemię, tak więc każdego katolika będzie obowiązywało przykazanie od niedzieli 20 czerwca będzie obowiązywało po karą grzechu ciężkiego aby w niedziele i święta we Mszy Św. nabożnie uczestniczyć. Od dziś w kościołach może uczestniczyć 50% zajętych miejsc siedzących, od niedzieli 26 czerwca – 75%. Do tych limitów nie wliczani są Ci, którzy są zaszczepieni i ozdrowieńcy. Nadal natomiast we wnętrzu kościoła będzie obowiązywała wszystkich maseczka na nosie i ustach i dezynfekcja rąk. Mamy nadzieję, że Św. Rozalia, której figurka znajduje się w naszym kościelnym ogrodzenie będzie nas skutecznie bronić.
3.

Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 

Ogłoszenia na 10 Niedzielę Zwykłą 06.06.2021 r.

1.

Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. We czwartek na zakończenie oktawy będzie poświęcenie wianków z ziół.
2.

W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00. W ten dzień, na Mszy Św. o godz. 18.00 wraz z Episkopatem Polski Odnowimy Poświęcenie Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Z racji uroczystości w przyszły piątek nie będzie obowiązywał piątkowy post.
3.

W sobotę na porannej Mszy Św. świętować będziemy Niepokalane Serce N.M.P i po Mszy Św. odnowimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
4.

Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 

 

 

 

Z chrześcijańską nadzieją na życie wieczne w Niebie zawiadamiamy,
że w dniu 21 kwietnia 2021 r. zmarł w 80. roku życia, 54. roku kapłaństwa i 39. roku biskupstwa
                                                              Ś+P
                                     JEGO EKSCELENCJA
                         ARCYBISKUP SENIOR ARCHIDIECEZJI WARMIŃSKIEJ
                                            WOJCIECH ZIEMBA
                                                                                   (1941 – 1967 – 1982 – 2021)

Wikariusz Rzymskokatolickiej Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kętrzynie (1967-69)                   i św. Jakuba Apostoła w Olsztynie (1969-70)
Studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (1970-74) i w Papieskim                                        Instytucie Biblijnym w Rzymie (1979-80)
Prefekt (1974-79), Wicerektor (1981-82) i Rektor (1982-86) Wyższego Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie
                              Biskup Pomocniczy Diecezji Warmińskiej (1982-92)
                                   Biskup Diecezji Ełckiej (1992-2000)
                                Arcybiskup Metropolita Białostocki (2000-06)
                               Arcybiskup Metropolita Warmiński (2006-16)
Wielki Kanclerz Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego (2006-16)
Arcybiskup Senior Archidiecezji Warmińskiej (2016-21)
W ramach Konferencji Episkopatu Polski był przewodniczącym Komisji Misyjnej i Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Litwy, należał do Komisji Duszpasterstwa i Rady Ekonomicznej.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWEJ W BAZYLICE KATEDRALNEJ                                          ŚW. JAKUBA APOSTOŁA W OLSZTYNIE

                                       Poniedziałek 26 kwietnia 2021 r.
godz. 16.30 – Wprowadzenie trumny z ciałem Zmarłego i Nieszpory
godz. 17.00 – Msza Święta żałobna z udziałem duchowieństwa
godz. 19.00 – Msza Święta żałobna z udziałem osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich

                                        Wtorek 27 kwietnia 2021 r.
godz. 9.00 – Msza Święta żałobna z udziałem duchowieństwa
godz. 12.00 – Msza Święta pogrzebowa z udziałem rodziny, episkopatu, księży dziekanów i oficjalnych delegacji
Msza pogrzebowa będzie transmitowana on-line ( archwarmia.pl , radioolsztyn.pl )

Ciało zmarłego Arcybiskupa zostanie złożone w Krypcie Arcybiskupów Warmińskich w bazylice katedralnej św. Jakuba Apostoła w Olsztynie.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Kuria Archidiecezji Warmińskiej

 

                                       

Ogłoszenia na Trzecią Niedzielę Wielkanocy 18.04.2021r.
                        Tydzień Biblijny

 


1.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Przezywać go będziemy, rozważając tajemnicę obecności Boga w Bożym Słowie. Zastanowimy się, czy w Piśmie św. szukamy spotkania z naszym Bogiem i Stwórcą
2.

W piątek liturgia będzie obchodzić Uroczystość Św. Wojciecha Głównego Patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej. W piątek imieniny będzie obchodził Ks. Arcybiskup Senior Wojciech Ziemba. Obecnie przebywa w szpitalu i stan Jego lekarze określają jako ciężki. W naszych modlitwach prośmy Pana Boga o zdrowie dla Arcybp seniora.
3.

Jest do nabycia nowy Gość Niedzielny.

 

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

                    04.04.2021 r. 

1.

Z okazji Zmartwychwstania Pańskiego wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, zdrowych, radosnych Świąt wszystkim naszym parafianom i ich najbliższym z serca życzymy. Przy świątecznych stołach, choć tylko w gronie najbliższych, spotkajmy się w atmosferze radości i bratniej miłości, a Zmartwychwstały Chrystus niechaj będzie wśród nas i nam błogosławi na te trudne dni i tchnie w nasze serca nadzieję.
2.

Dzisiaj Msze Św. o 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
3.

Jutro Poniedziałek wielkanocny Msze Św. będą odprawione jak w niedzielę.
4.

Za tydzień w niedziele będziemy czcić będziemy i wyznawać prawdę o Jezusie bogatyn w Miłosierdzie.

 

 

        Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 28.03.2021 r.

1.

Od wczoraj obowiązują nas nowe limity uczestnictwa na Mszach Sw. W naszym kościele to jest 80 osób w głównym kościele plus 60 osób na balkonach zachowując bezpieczny dystans to jest 1.5 metra Na czas liturgii Triduum paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy będzie otwarte wejście na chór i w ten sposób 140nosób bezpiecznie będzie mogło uczestniczyć w świątecznej liturgii Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Usilnie prosimy o stosowanie się do zaleceń epidemiologicznych. Również o zakrywanie nosa i ust maseczkami. Za zrozumienie serdecznie dziękujemy.
2.

Niedzielą Palmową, czyli pamiątką tryumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia 2021 roku. Dziś na Mszach Św. błogosławimy palmy.
3.

Od czwartku Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. W tym roku w kościele powracamy do zwyczaju lat z przed pandemii urządzania Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Zapraszamy i zachęcamy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do indywidualnej i osobistej modlitwy i nawiedzenia kościoła i osobistej adoracji Pana Jezusa,
W Wielki Czwartek odprawiamy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, podczas, której Pan Jezus ustanowił Sakr. Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. Wielkiego Czwartku zanosimy Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja w Wielki Czwartek do godz. 22.00.
Wielki Piątek to dzień śmierci naszego Zbawiciela. Od godz. 8.00 rano adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do adoracji. Liturgia. Męki i Śmierci Pana Jezusa rozpocznie się o godz. 18.00, o 17.15 Droga Krzyżowa. W Wielki Piątek oddajemy szczególną cześć krzyżowi, „ na którym zawisło Zbawienie świata”, przyklękając w tym dniu przed krzyżem na dwa kolana. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Wieczorna liturgia kończy się zaniesieniem Pana Jezusa do grobu. Adoracja w Wielki Piątek będzie trwała do godz. 22.00.
Wielka Sobota to dzień, w którym odprawiamy Wigilię Paschalną - pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego. Adoracja w Wielka Sobotę rozpocznie się rano od godz. 8.00. Od godziny 9.00 i o każdej pełnej godzinie będzie w kościele błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych i symboliczne poświęcenie, ostatnie błogosławieństwo o godz. 13.00. Podczas błogosławieństwa pokarmów prosimy o zachowanie wytycznych związanych z panującą epidemią. Koszyczki z pokarmami można przynieść wcześniej i postawić na stopniach ołtarza i albo wyjść z kościoła jak będzie dużo wiernych, albo przejść na chór i po poświęceniu nie tłoczą się odebrać pobłogosławione pokarmy. Będziemy błogosławić pokarmy na wioskach. I tak o 9.30 Parleza Wielka, 10.00 Lipowo, 10.30 Adamowo, 11.00 Nojdymowo Wieś i o 11.30 Nojdymowo Cegielnia. Na wioskach święcenie pokarmów prosimy zorganizować na świeżym powietrzu przy kapliczkach, czy krzyżach
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00, poświęcenie ognia i paschału będzie wewnątrz kościoła.. W czasie Wigilii Paschalnej będzie poświęcona woda i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego na sobotnią liturgię przynosimy świece. Po skończonej Mszy Św. adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Adoracja rozpocznie się o 5.00. O godz. 6.00 rozpocznie się uroczysta Rezurekcja. Z Chrystusem Zmartwychwstałym o 6.00 udamy się w rezurekcyjnej procesji. Z powodu epidemii procesja będzie jedynie w kościele, bez przemieszczania się wiernych. W Niedzielę Wielkanocną po rezurekcji następna Msza Św. o godz. 9.00, później o 10.30 z chrztami, o 12.00. Po południu wieczorem zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 18.00.

Niecziela Zmartwychwstania będzie pierwszą niedzielą miesiąca na sumie modlić się będziemy w intencji członków i członkinie żywego Różańca z naszej parafii a ofiary zbierane na tacę zasilą nasz parafialny fundusz. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy
W poniedziałek wielkanocny Msze Św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. Tradycyjnie taca w drugi dzień świąt będzie przeznaczona na KUL.
1. Przypominamy, że dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego, dlatego prosimy o szczególną hojność.
2. Jest dziś do nabycia świąteczny numer Posłańca Warmińskiego w cenie 6 zł.
3. Z powodu iż pierwszy piątek i pierwsza sobota przypada w tym roky w czasie Tridum paschalnedo dlatego jest odwołana

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Jana Chrzciciela w Biskupcu, siedziba: Biskupiec Reszelski, Plac Kościelny 1.