Ogłoszenia parafialne

Niedziela w ciągu roku

                                                                             

 

     Ogłoszenia na 29 Niedzielę Zwykłą 17.10.2021 r.

 


1.

Przypominamy o zbliżających się Uroczystości Wszystkich Św. i wypominkach za naszych zmarłych. Czyste wypominki i na Mszę Gregoriańską są wyłożone na sześciu bocznych ołtarzach. Prosimy jednocześnie o czytelne ich wypisywanie Informację jak będziemy świętować Święto zmarłych w tym roku podamy w przyszłą niedzielę.
2.

Zapraszamy w październiku na nabożeństwo różańcowe codziennie dzieci, dorosłych i młodzież o 17.30.
3.

Od dzisiejszej niedzieli możemy rezerwować intencje mszalne na 2022 rok. Rezerwacji możemy dokonywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Od stycznia w niedziele i Uroczystości będzie inny harmonogram odprawianych Mszy Św. W niedziele i w uroczystościach, w przyszłym roku od stycznia, będziemy gromadzić się na Mszach Św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i o godz. 18.00
4.

W poniedziałek w święto Św. Łukasza Ewangelisty imieniny obchodzi Ks. Łukasz zapraszamy do modlitwy na Mszach Św. o 7.00 i 18.00
5

. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

             

 

      Ogłoszenia na 28 Niedziele Zwykłą 11.10.2020 r.

 

1.

Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki na wypominki i mszę św. gregoriańską za naszych zmarłych, których święto już niedługo będziemy obchodzić. Można już dzisiaj wziąć je do domu i czytelnie wypełnić. Wypominki jednorazowe i roczne, oraz na mszę gregoriańską w listopadzie można w tygodniu składać osobiście do księdza w kancelarii lub zakrystii w niedziele w kopertach na tace lub do skarbonek zawieszonych pod chórem.
2.

Jest już Księga intencji mszalnych na nowy 2021 rok. Już od przyszłej niedzieli można rezerwować intencje na cały przyszły rok. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. gregoriańskich za swoich bliskich zmarłych.
3.

W sobotę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. w intencji Ojca Św., naszej Ojczyzny i Radia Maryja. Serdecznie zapraszamy.
4.

Zapraszamy do kościoła na październikowy różaniec; codziennie dorosłych, dzieci i młodzież o godz. 17.30.
5.

Do stojących puszek na bocznych ołtarzach z wizerunkiem Św. Jana Pawła II składamy dzisiaj ofiary na dzieło Nowego Tysiąclecia Św. Jana Pawła II tj. na fundusz stypendialny dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
6.

Zapraszamy również do lektury nowego Gościa Niedzielnego.

     

    Ogłoszenia na 27 Niedziele Zwykłą 03.10.2021 r.

 

1.

We czwartek 07 października będziemy obchodzić wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Jest to święto członków kół róż różańcowych. Róże z naszej parafii zapraszamy w poniedziałek na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i po nim na mszę św. w ich intencji.
2.

W przyszłą niedzielę Dzień Papieski będziemy do puszek zbierać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
3.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30 do kościoła na październikowy różaniec.
4.

Zapraszamy również do lektury nowego Gościa Niedzielnego.

 

Ogłoszenia na Dwudziestą Czwartą Niedzielę Zwykłą 12.09.2021 r.

 

1

W dniu dzisiejszym. o godz. 12.00 w Warszawie w Świętymi Opatrzności Bożej beatyfikacja Sług Bożych Ks. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Elżbiety Czackiej. Panu Bogu składajmy dziękczynienie za dar now6ch błogosławionych.
2

We wtorek obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyż. Zapraszamy na poranna lub wieczorową Mszę Św. aby zgłębiać tajemnicę krzyża i wyrazić wdzięczność Zbawicielowi za naukę krzyża.
3

We środę w czcić będziemy Matkę Bożą Bolesną.
4

We czwartek we wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza i Cypriana na Mszy Św.
5

W piątek na porannej Mszy Św. o godz. 7.00 modlić będziemy się w intencji Ojca Św. naszej Ojczyzny i Radia Maryja,
6

W sobotę w liturgii wspominać będziemy Św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży.
7

W przyszłą niedziele na Mszy Św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy gminne dożynki, wszystkich serdecznie zapraszamy.
8

Do nabycia jest Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury,

 

Ogłoszenia na Dwudziestą Trzecia Niedzielę Zwykłą 05.09.2021r.

 

1

W tym tygodniu we czwartek obchodzić będziemy święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Gierzwałdzkiej. Zapraszamy na poranna lub wieczorową Mszę Św. aby oddać cześć naszej Matce Bożej Gietrzwałdzkiej.
2

Przyszła niedziela będzie dniem beatyfikacji Sług Bożych Ks. Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Uroczystość ta będzie transmitowana przez telewizję. W naszym kościele Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, aby umożliwię możliwość pełnego uczestnictwa we Mszy Św. , aby w ten dzień była możliwość przyjęcia Pana Jezusa do swojego Serca jako dziękczynienie za dar beatyfikacji Sług Bożych.
3

W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone tornistry dla pierwszoklasistów.
4

Trwają zapisy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
5

Do nabycia jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do ich lektury.
6

Dziś do puszek z napisem Caritas stojących na obu bocznych ołtarzach zbieramy ofiary na pomoc uchodźcom afgańskim prowadzoną przez Caritas.
7

W dobie pandemii zwracamy się z prośbą o nie zostawianie w przedsionku kościoła makulatury i zużytej odzieży.

 

   Ogłoszenia na 22 Niedzielę Zwykłą 29.08.2021 r.

 

1.

We środę początek nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców z naszej parafii na Mszę Św. , o godz. 18.00, aby modlić się wspólnie o Bożą opiekę i błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.
2.

Od września kancelaria parafialna czynna będzie; we środy i piątki od godz. 8.00 do 9.00 po południu od 17.00 do 18.00 w soboty od 10.00 do 12.00. W poniedziałki wtorek i czwartek kancelaria będzie nieczynna.
3.

W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i wymiana tajemnic różańcowych, będzie to też niedziela inwestycyjna, ofiary z tacy w przyszłą niedzielę zasilą fundusz remontowy naszego kościoła.
4.

W tym tygodniu pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odprawione po rannej i wieczorowej mszy św. Po śniadaniu udamy się z komunią św. do chorych. W pierwszą sobotę po rannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca M.B.
5.

Od dziś do połowy września otwieramy listę młodzieży chcących przystąpić jeszcze w tym roku kalendarzowym do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież pierwszych szkół średnich i ośmioklasiści zapisują się u swoich katechetów lub w zakrystii.
6.

Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

Ogłoszenia na 21 Niedzielę Zwykłą 22.08.2021 r.

 

1.

We czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Częstochowskiej, w piątek Św. Moniki, a w sobotę Św. Augustyna. Zapraszamy na Msze Św o godz. 7.00 i 18.00, aby w ten sposób uwielbić naszych patronów.
2.

Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

 

Ogłoszenia na 20 Niedzielę Zwykłą 15.08.2021 r.

 

 

1.

Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

 

 

 

     Ogłoszenia na 19 Niedzielę Zwykłą 08.08.2021 r.1.

W przyszłą niedzielę 15 sierpnia przypada doroczna Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Dzień Wniebowzięcia Matki Bożej jest dniem dziękczynienia Panu Bogu za płody naszej ziemi. Na zakończenie każdej Mszy Św. w sobotę w Uroczystość Matki Bożej będziemy święcić owoce, kwiaty, zioła i zboża z naszych pół i działek. Zachęcamy wszystkich do przyniesienia do kościoła owoców ziemi z waszych pól i działek, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Panu Bogu za Jego dobroć.
2.

W tym tygodniu Msza Św. w intencji Radia Maryja wyjątkowo będzie odprawiona w piątek 13 sierpnia o godz. 7.00.
3.

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego

 

Ogłoszenia na 18 Niedzielę Zwykłą 01.08.2021 r.

 

 

1.

W tym tygodniu w piątek przypada święto Pańskiego Przemienienia w naszym kościele jest to drugi odpust, oprócz Św. Jana Chrzciciela, Przemienienie Pańskie jest drugim dniem patronalnym naszej świątyni. Zgromadźmy się licznie w kościele, aby w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu za obdarzanie nas swym błogosławieństwem. Msze Św. będą odprawione w tym dniu o 7.00 i 18.00. Zapraszamy.
2.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza niedziela miesiąca.
3.

Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologicznych oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych kapłanów, nauczycieli religii. Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.
4.

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.

 

 Ogłoszenia na 17 Niedzielę Zwykłą 25.07.2021r.

1.

Jak pisze w swoim liście Ks. Abp Stanisław Gądecki Przewodniczący KEP, „w ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie”.Ks. Abp Józef Górzyński przychyla się do tego apelu i prosi, aby „tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska”. Odpowiadając na apel Ks. Arcybiskupa do stojących na oby bocznych ołtarzach puszek z napisem Caritas będziemy mogli złożyć swą ofiarę jako wsparcie dla poszkodowanych. Za ofiary serdecznie dziękujemy.
2.

W tym tygodniu we środę z okazji Święta Policji Komenda Powiatowa i nasza Biskupiecka Komenda zapraszają na Mszę Św. do naszego kościoła na godzinę 11.30. Wraz z funkcjonariuszami policji będziemy modlić się o bezpieczeństwo i Bożą opiekę dla nich.
3.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Msza Św. o godz. 10.30 będzie odprawiana w intencji Żywego Różańca z naszej parafii. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wymiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedziele z racji niedzieli inwestycyjnej ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła i parafii..
4.

Zachęcamy do nabycia dzisiejszego Gościa Niedzielnego.
5.

Życzymy wszystkim błogosławionych dni nadchodzącego tygodnia, a wszystkim wypoczywającym dobrego odpoczynku.

 

       

                                    vvvvvvvvvvvvvv        APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU ZE WZROSTEM ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W EUROPIE

 

              W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz
wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej
Brytanii, Hiszpanii, Holandii czy Francji, służby medyczne informują, że
również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty
zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który
w naszej ojczyźnie odpowiada już za ok. 30 proc zakażeń.
    Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie
nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z
apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia
pandemii.
            Równocześnie proszę niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że
„decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”, o czym
wspomniałem w moim oświadczeniu z dnia 8 lipca br. „Szczepienia przeciw
Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i
przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu
do normalnego funkcjonowania społeczeństw”. Jak informują służby medyczne,
w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co
świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem.
Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej
postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz
unikniemy wielu ludzkich dramatów.
                                                           Warszawa, dnia 17 lipca 2021 roku
                                                                     ✠ Stanisław Gądecki
                                                         Arcybiskup Metropolita Poznański
                                 Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
                             Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów  Europy (CCEE)

 

Ogłoszenia na 16 Niedzielę Zwykłą 18.07.2021r.

1.

Liturgia tego tygodnia będzie wspominać:
- we czwartek Św. Marię Magdalenę
- W piąte Św. Św. Brygidę
- w sobotę Św. Kingę
- w Św. Jakuba i Krzysztofa patrona kierowców,
- W w liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców będzie możliwości poświęcenia pojazdów. Poświęcenie będzie po mszy św. o godz. 18.00
2.

Zachęcamy do nabycia dzisiejszego Gościa
3.

Życzymy wszystkim błogosławionych dni nadchodzącego tygodnia, a wszystkim wypoczywającym dobrego odpoczynku. 

         

  Ogłoszenia na 15 Niedzielę Zwykłą 11.07.2021 r.

 

1.

W tym tygodniu w piątek przypada wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel; Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 7.00 i 18.00.
2.

Zapraszamy do nabycia dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego.
3.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a urlopowiczom dobrego odpoczynku.

   

 

Ogłoszenia na 14 Niedzielę Zwykłą 04.07.2021 r.

 

1.

Zapraszamy do nabycia dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego.

 

      Ogłoszenia na 13 Niedzielę Zwykłą 27.06.2021r.

 

1.

W piątek rozpoczęły się wakacje dzieci i młodzieży życzymy dobrego odpoczynku. Odpoczywając czyńcie to odpowiedzialnie i bezpiecznie, nie zapominając o modlitwie i obecności na niedzielnej Mszy Św. Dobrego odpoczynku życzymy nauczycielom i pracownikom oświaty.
2.

Tradycyjnie lipiec i sierpień to czas urlopów i wypoczynku. Na parafii obowiązywać będzie też letni porządek, i my korzystamy z wakacyjnego odpoczynku. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać zaraz po rannej, bądź po wieczorowej Mszy Św. Tak jak w latach ubiegłych w lipcu i sierpniu są odwołane odwiedziny chorych na pierwszy piątek, ale jeśli któryś z chorych bardzo pragnąłby przyjąć Pana Jezusa w pierwszy piątek, bądź w innym dniu prosimy zgłosić ten fakt u księdza w zakrystii, czy na plebani. Spowiedź w ciągu tygodnia przed wieczorową Mszą Św.
3.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca W pierwszy piątek po rannej i wieczorowej Mszy Św. nabożeństwo pierwszopiątkowe W sobotę po rannej Mszy Św. czcić będziemy Niepokalane Serce Maryi.
4.

Przyszła niedziela będzie pierwsza niedziela miesiąca. Na sumie po komunii będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszy Św. wymiana tajemnic różańcowych. Przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną, ofiary z tacy będą przeznaczone na funkcjonowanie i utrzymanie naszej parafii.

                                                            DEKRET
                  Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego
                              w sprawie odwołania dyspensy
                  od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej
                          w niedziele i święta nakazane

 

                Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski,

    podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski

           w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach   11-12 czerwca 2021 r.,

             na podstawie kan. 93 Kodeksu Prawa Kanonicznego,
z dniem 20 czerwca br. tj. od XII Niedzieli Zwykłej, odwołuję dyspensę
od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną dnia 16 października 2020 r. w związku z pandemią Covid-19.
W związku z tym, z głębi serca proszę wszystkich wiernych o powrót
do świątyń i osobisty udział w liturgii Kościoła.
Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa i przypominam jednocześnie o przestrzeganiu aktualnych wskazań władz sanitarnych.

 

Olsztyn, dnia 14 czerwca 2021 r.
l.dz. 548/2021

 

 

 

 

Abp Józef Górzyński
METROPOLITA WARMIŃSKI

 

 

     Ogłoszenia na 12 Niedzielę Zwykłą 20.06.2021 r.

 

1.

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.30 ostatnia grupa dzieci przystąpiła do sakramentu Eucharystii, w sumie Pierwszą Komunię Św. w tym roku przyjęło 46 dzieci.
2.

We czwartek przypada doroczna Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – patrona naszego kościoła i parafii, nasz główny odpust. Z tej racji zapraszamy wszystkich parafian na uroczystości odpustowe o godz. 7.00 i 18.00, aby swoim udziałem i modlitwą, dziękować za wyświadczoną opiekę i prosić o dalsze łaski dla nas i dla parafii.
3.

W piątek zakończenie roku szkolnego, W tym dniu na Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00 dziękujmy Panu Bogu za miniony rok szkolny i prośmy o bezpieczne wakacje dla naszych dzieci i młodzieży. Katolickie Liceum Ogólnokształcące będzie uczestniczyło we Mszy Św. na zakończenie roku o godz. 9.00.

 

    Ogłoszenia na 11 Niedzielę Zwykłą 14.06.2021 r.

1.

W przyszłą niedzielę czarta grupa dzieci przyjmie na Mszy Św. o godz. 10.30 Pierwszą Komunię Św. W przeddzień w sobotę o godz. 9.00 będzie spowiedź tych dzieci i ich rodziców Zapraszamy
2.

Jak zapowiada Episkopat Polski od przyszłej niedzieli zostanie zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy Św. ze względy na pandemię, tak więc każdego katolika będzie obowiązywało przykazanie od niedzieli 20 czerwca będzie obowiązywało po karą grzechu ciężkiego aby w niedziele i święta we Mszy Św. nabożnie uczestniczyć. Od dziś w kościołach może uczestniczyć 50% zajętych miejsc siedzących, od niedzieli 26 czerwca – 75%. Do tych limitów nie wliczani są Ci, którzy są zaszczepieni i ozdrowieńcy. Nadal natomiast we wnętrzu kościoła będzie obowiązywała wszystkich maseczka na nosie i ustach i dezynfekcja rąk. Mamy nadzieję, że Św. Rozalia, której figurka znajduje się w naszym kościelnym ogrodzenie będzie nas skutecznie bronić.
3.

Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 

Ogłoszenia na 10 Niedzielę Zwykłą 06.06.2021 r.

1.

Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. We czwartek na zakończenie oktawy będzie poświęcenie wianków z ziół.
2.

W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00. W ten dzień, na Mszy Św. o godz. 18.00 wraz z Episkopatem Polski Odnowimy Poświęcenie Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Z racji uroczystości w przyszły piątek nie będzie obowiązywał piątkowy post.
3.

W sobotę na porannej Mszy Św. świętować będziemy Niepokalane Serce N.M.P i po Mszy Św. odnowimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
4.

Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 

  Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021 r.

1.

Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej wyznajemy jedną z głównych prawd naszej wiary, wiarę w Boga, który jest Jeden, w Trzech Osobach Boskich.
2.

W tym tygodniu we czwartek Boże Ciało, Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusowej. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, z tym, że po Mszy Św. o godz. 12.00 punktualnie o. godz. 12.45 rozpoczniemy nabożeństwo Bożego Ciała. Jeszcze i w tym roku, tak jak w roku ubiegłym, nabożeństwo Bożego Ciała będzie odprawiane w naszym kościele. Parafia Bł. Karoliny na Boże Ciało również pozostaje na terenie własnego kościoła. O godz. 12.45 wystawimy Najświętszy Sakrament i zostaną odczytane cztery Ewangelie, po każdej będziemy śpiewać pieśni eucharystyczne, tak jak podczas procesji. Po czwartej Ewangelii wyjdziemy w procesji z Panem Jezusem w procesji wokół naszego kościoła. Podczas procesji będziemy śpiewać Suplikacje. Na zakończenie nabożeństwa i procesji Bożego Ciała zaśpiewamy Te Deum „ Ciebie Boga Wysławiamy”. Po nabożeństwie będzie wystawienie i osobista adoracji Pana Jezusa do godz. 18.00. Będzie możliwość po południu adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w nabożeństwie Bożego Ciała i Eucharystycznej procesji wokół naszego kościoła. Do tej pory z Panem Jezusem wychodziliśmy na ulice naszego miasta, a w tym roku Pan Jezus zaprasza nas do siebie mówi „ Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię”. Niech przystrojone okna naszych mieszkań na Boże Ciało będą wyrażeniem chęci zaproszenia Pana Boga do naszych rodzin.
3.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek, po rannej i wieczorowej Mszy Św. nabożeństwo pierwszopiątkowe, Spowiedź w tygodniu i w piątek od 17.30. Ks. Łukasz swoich chorych odwiedzi w pierwszy piątek. Ks. Proboszcz z powody pilnego wyjazdu, tydzień później.
4.

W pierwszą sobotę po rannej Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.
5.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na sumie modlić się będziemy w intencji Żywego Różańca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczorowej Mszy Św. Przyszła niedziela będzie niedzielą inwestycyjną, ofiary z tacy zasilą nasz parafialny fundusz.
6.

W czerwcu zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na nabożeństwo czerwcowe.
7.

W Boże Ciało i przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30 dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Spowiedź przed pierwszą komunią dzieci i rodziców z Bożego Ciała we środę o godz. 15.30 z niedzieli 6 czerwca w sobotę o godz. 9.00.
8. Zachęcamy też do nabycia dzisiejszego Gościa

 

Niedzielnego.Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Św. 23.06.2021 r.

 

1.

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy czas wielkanocny. Prośmy dziś Ducha Świętego, aby na nas zstąpił i odnowił oblicze naszej ziemi. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. W tym dniu oddajemy część Maryi Matce Kościoła. Msze Św. jutro w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00 i wieczorem o 18.00.
2.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy niedzielę Św. Trójcy.
3.

Dziś do nabycia jest Gość Niedzielny.

 Ogłoszenie do odczytania w niedziele: 23, 30 maja i w

                      Uroczystość Bożego  Ciała (3 czerwca):
W dniu 6 czerwca br. (w niedzielę) będziemy obchodzić 30. rocznicę wizyty
św. Jana Pawła II w Olsztynie. Zapraszam wiernych naszej Archidiecezji
na Uroczystą Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 11.oo na
błoniach przy Krzyżu Papieskim obok stadionu, na terenie parafii M.B.
Ostrobramskiej w Olsztynie (ul. Pana Tadeusza 6a).
Swoją obecnością i modlitwą podziękujmy Bogu za dar św. Jana Pawła I

Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021 r.

 

1.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św., a na Mszy Św. o godz. 10.30 pierwsza tura Pierwszej Komunii Św. Spowiedź przed Komunią Św. w sobotę o godz. 9.00
2.

We wtorek od godz. 15.00 sprzątanie kościoła. Sprzątanie kościoła polegać będzie na odkurzenie balkonów i zmycie posadzki i wytarcie ławek. Potrzebnych będzie do tej pracy ze 8 osób. Dół kościoła nie wymaga sprzątania, gdyż jest sprzątany każdego tygodnia. Odkurzacz jest w kościele proszę ze sobą przynieść wiaderka i mopy Żadne środki czyszczące nie są potrzebne.
3.

W wigilię Zesłania Dycha Św., a więc w sobotę zapraszamy wspólnoty parafialne; dzieci, młodzież i dorosłych na modlitewne czuwanie. Sobotnie czuwanie w tym roku, tak samo jak w roku ubiegłym, rozpocznie się po rannej Mszy Św. przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie i będzie trwało przez cały dzień Wigilii Zesłania Ducha Św. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i błogosławieństwo Pana Jezusa zakończeńczy tegorocznego modlitewnego czuwanie O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta mszą św. z Wigilii Zesłania Ducha Św W tym roku ze względy na pandemie rozciągamy na cały dzień, modlitewne czuwanie, aby każdy na osobistej modlitwie w wigilię Zesłania Ducha Św. na wzór apostołów i Matki Najświętszej mógł trwać w naszym parafialnym wieczerniku.
4.

Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

Ogłoszenia na Szósta Niedzielę Wielkanocy 09.05.2021r.

 

1

Od dzisiejszej niedzieli w naszej świątyni na Mszach Św. może uczestniczyć 100 osób. Inne obostrzenia epidemiczne; tj. zachowana odległość 2 metry między sobą i zakrywanie ust i nosa pozostają bez zmian.
2

Za tydzień w niedzielę przezywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
3

Informujemy, że w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, pierwsza komunia św. dla dzieci będzie udzielana w czterech turach tj. 23 maja, 03, 06 i 27 czerwca. W tygodniu po 16 maja planowane jest sprzątanie kościoła.
4

W maju zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz 17.30.
5

Zachęcamy do nabycia dzisiejszego nowego numeru Gościa Niedzielnego.

 

 

Ogłoszenia na Piątą Niedzielę Wielkanocy 02.05.2021 r.
1.

W dniu jutrzejszym Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i rocznica podpisania Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy jutro na Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Msza Św. o godz. 10.00 będziemy odprawiać i intencji naszej Ojczyzny. Ze względu na epidemie nie będzie na tej Mszy Św. pocztów sztandarowych. Będą władze naszego miasta. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy
2.

W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Naborzeństwo pierwszopiątkowe po rannej Mszy Św. wieczorem połączone z nabożeństwem majowym. Do chorych udamy się po wcześniejszym zgłoszeniu u księdza.
3.

Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

 

 

Ogłoszenia na Czwartą Niedzielę Wielkanocy 25.04.2021r.

1.

W miniony piątek ( jak wiemy zapewne z doniesień medialnych) zmarł Ks. Arcybiskup Senior Wojciech Ziemba. Polecajmy Śp. Arcybiskupa Miłosierdziu Bożemu. Uroczystości pogrzebowe ze względu na panującą pandemię będą trwały przez dwa dni. W poniedziałek i wtorek będą odprawiane Msze Św. żałobne dla poszczególnych grup wiernych. Msza Św. za Śp. Ks. Arcybiskupa, po której ciało zostanie złożone w krypcie Arcybiskupów Warmińskich w Olsztyńskiej Konkatedrze, w której uczestniczyć będzie Episkopat Polski, zostanie odprawiona we wtorek o godz. 12.00. Z tej Mszy Św. będzie telewizyjna transmisja w telewizyjnej (trójce) 3 Nekrolog wywieszony jest w parafialnej gablocie przed kościołem i na parafialnej stronie.
2.

Na przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich. Jak domyślacie się temat to termin pierwszej Komunii Św.
3.

W sobotę rozpoczyna się maj i nabożeństwo do Matki Bożej. W tym roku nabożeństwo majowe będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy
4.

Przyszła sobota jest pierwszą sobotą miesiąca zapraszamy zatem na poranną Mszę Św. będziemy czcić na niej Niepokalane Serce Maryi, a po Mszy Św. zostanie odprawione nabożeństwo – zapraszamy.
5.

Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Na sumie będziemy modlić się za Żywy Różaniec z naszej parafii, a ofiary będziemy zbierać na naszą parafię.
6.

W związku ze wzmożonym w ostatnim czasie, przestępczym procederem polegającym na wyłudzaniu pieniędzy od starszych osób, olsztyńska Policja przestrzega przed tego typu zagrożeniami. Ofiarami w większości przypadków są seniorzy, którzy działając pochopnie darzą zaufaniem oszustów podszywających się za policjantów, pracowników banków czy poczty.
7.

Jest dziś do nabycia nowy Gość Niedzielny. 

 

 

Z chrześcijańską nadzieją na życie wieczne w Niebie zawiadamiamy,
że w dniu 21 kwietnia 2021 r. zmarł w 80. roku życia, 54. roku kapłaństwa i 39. roku biskupstwa
                                                              Ś+P
                                     JEGO EKSCELENCJA
                         ARCYBISKUP SENIOR ARCHIDIECEZJI WARMIŃSKIEJ
                                            WOJCIECH ZIEMBA
                                                                                   (1941 – 1967 – 1982 – 2021)

Wikariusz Rzymskokatolickiej Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kętrzynie (1967-69)                   i św. Jakuba Apostoła w Olsztynie (1969-70)
Studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (1970-74) i w Papieskim                                        Instytucie Biblijnym w Rzymie (1979-80)
Prefekt (1974-79), Wicerektor (1981-82) i Rektor (1982-86) Wyższego Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie
                              Biskup Pomocniczy Diecezji Warmińskiej (1982-92)
                                   Biskup Diecezji Ełckiej (1992-2000)
                                Arcybiskup Metropolita Białostocki (2000-06)
                               Arcybiskup Metropolita Warmiński (2006-16)
Wielki Kanclerz Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego (2006-16)
Arcybiskup Senior Archidiecezji Warmińskiej (2016-21)
W ramach Konferencji Episkopatu Polski był przewodniczącym Komisji Misyjnej i Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Litwy, należał do Komisji Duszpasterstwa i Rady Ekonomicznej.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWEJ W BAZYLICE KATEDRALNEJ                                          ŚW. JAKUBA APOSTOŁA W OLSZTYNIE

                                       Poniedziałek 26 kwietnia 2021 r.
godz. 16.30 – Wprowadzenie trumny z ciałem Zmarłego i Nieszpory
godz. 17.00 – Msza Święta żałobna z udziałem duchowieństwa
godz. 19.00 – Msza Święta żałobna z udziałem osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich

                                        Wtorek 27 kwietnia 2021 r.
godz. 9.00 – Msza Święta żałobna z udziałem duchowieństwa
godz. 12.00 – Msza Święta pogrzebowa z udziałem rodziny, episkopatu, księży dziekanów i oficjalnych delegacji
Msza pogrzebowa będzie transmitowana on-line ( archwarmia.pl , radioolsztyn.pl )

Ciało zmarłego Arcybiskupa zostanie złożone w Krypcie Arcybiskupów Warmińskich w bazylice katedralnej św. Jakuba Apostoła w Olsztynie.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Kuria Archidiecezji Warmińskiej

 

                                         KOMUNIKAT POLICJI dla Seniorów

W związku ze wzmożonym w ostatnim czasie, przestępczym procederem polegającym na wyłudzaniu pieniędzy od starszych osób, olsztyńska Policja przestrzega przed tego typu zagrożeniami. Ofiarami w większości przypadków są seniorzy, którzy działając pochopnie darzą zaufaniem oszustów podszywających się za policjantów, pracowników banków czy poczty.

W trosce o mienie naszych mieszkańców, olsztyńscy policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że:
- prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o pieniądze, nigdy też nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach,
- nie zostawiajmy nigdy pieniędzy czy innych kosztowności na podwórku, nie wyrzucajmy przez okno ani nie przekazujmy obcej osobie,
- jeśli dzwoni do Ciebie osoba podająca się za kogoś bliskiego albo ktoś w jego imieniu spróbujmy samemu nawiązać z nim kontakt
- zachowajmy spokój i nie dajmy ponieść się emocjom
- nie chwalmy się obcym ludziom, zwłaszcza podczas rozmowy telefonicznej ile mamy zgromadzonych pieniędzy... - chrońmy własne mienie i swoją prywatność!

 

Naczelnik    Wydziału dw. z Przestępczością    przeciwko Mieniu      KMP w Olsztynie
                                        podinsp. Joanna Burakiewicz-Olbryś

Ogłoszenia na Trzecią Niedzielę Wielkanocy 18.04.2021r.
                        Tydzień Biblijny

 


1.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Przezywać go będziemy, rozważając tajemnicę obecności Boga w Bożym Słowie. Zastanowimy się, czy w Piśmie św. szukamy spotkania z naszym Bogiem i Stwórcą
2.

W piątek liturgia będzie obchodzić Uroczystość Św. Wojciecha Głównego Patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej. W piątek imieniny będzie obchodził Ks. Arcybiskup Senior Wojciech Ziemba. Obecnie przebywa w szpitalu i stan Jego lekarze określają jako ciężki. W naszych modlitwach prośmy Pana Boga o zdrowie dla Arcybp seniora.
3.

Jest do nabycia nowy Gość Niedzielny.

Ogłoszenia na Drugą Niedzielę Wielkanocy 11.04.2021r.
Niedziela Miłosierdzia

1.
Przeżywamy dziś drugą niedzielę wielkanocną, w której wysławiamy Boże Miłosierdzie.

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za zrozumienie obecnej chwili i wsparcie naszych potrzeb. Ofiary można składać na parafialne konto, które jest podane na stronie, bądz przez zakładkę z prawej stronie ekranu z napisem Ofiara na potrzeby parafii.
                                         Jeszcze raz bardzo serdecznie Bóg zapłać..

 

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

                    04.04.2021 r. 

1.

Z okazji Zmartwychwstania Pańskiego wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, zdrowych, radosnych Świąt wszystkim naszym parafianom i ich najbliższym z serca życzymy. Przy świątecznych stołach, choć tylko w gronie najbliższych, spotkajmy się w atmosferze radości i bratniej miłości, a Zmartwychwstały Chrystus niechaj będzie wśród nas i nam błogosławi na te trudne dni i tchnie w nasze serca nadzieję.
2.

Dzisiaj Msze Św. o 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
3.

Jutro Poniedziałek wielkanocny Msze Św. będą odprawione jak w niedzielę.
4.

Za tydzień w niedziele będziemy czcić będziemy i wyznawać prawdę o Jezusie bogatyn w Miłosierdzie.

 

 

        Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 28.03.2021 r.

1.

Od wczoraj obowiązują nas nowe limity uczestnictwa na Mszach Sw. W naszym kościele to jest 80 osób w głównym kościele plus 60 osób na balkonach zachowując bezpieczny dystans to jest 1.5 metra Na czas liturgii Triduum paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy będzie otwarte wejście na chór i w ten sposób 140nosób bezpiecznie będzie mogło uczestniczyć w świątecznej liturgii Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Usilnie prosimy o stosowanie się do zaleceń epidemiologicznych. Również o zakrywanie nosa i ust maseczkami. Za zrozumienie serdecznie dziękujemy.
2.

Niedzielą Palmową, czyli pamiątką tryumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia 2021 roku. Dziś na Mszach Św. błogosławimy palmy.
3.

Od czwartku Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. W tym roku w kościele powracamy do zwyczaju lat z przed pandemii urządzania Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Zapraszamy i zachęcamy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do indywidualnej i osobistej modlitwy i nawiedzenia kościoła i osobistej adoracji Pana Jezusa,
W Wielki Czwartek odprawiamy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, podczas, której Pan Jezus ustanowił Sakr. Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. Wielkiego Czwartku zanosimy Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja w Wielki Czwartek do godz. 22.00.
Wielki Piątek to dzień śmierci naszego Zbawiciela. Od godz. 8.00 rano adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do adoracji. Liturgia. Męki i Śmierci Pana Jezusa rozpocznie się o godz. 18.00, o 17.15 Droga Krzyżowa. W Wielki Piątek oddajemy szczególną cześć krzyżowi, „ na którym zawisło Zbawienie świata”, przyklękając w tym dniu przed krzyżem na dwa kolana. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Wieczorna liturgia kończy się zaniesieniem Pana Jezusa do grobu. Adoracja w Wielki Piątek będzie trwała do godz. 22.00.
Wielka Sobota to dzień, w którym odprawiamy Wigilię Paschalną - pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego. Adoracja w Wielka Sobotę rozpocznie się rano od godz. 8.00. Od godziny 9.00 i o każdej pełnej godzinie będzie w kościele błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych i symboliczne poświęcenie, ostatnie błogosławieństwo o godz. 13.00. Podczas błogosławieństwa pokarmów prosimy o zachowanie wytycznych związanych z panującą epidemią. Koszyczki z pokarmami można przynieść wcześniej i postawić na stopniach ołtarza i albo wyjść z kościoła jak będzie dużo wiernych, albo przejść na chór i po poświęceniu nie tłoczą się odebrać pobłogosławione pokarmy. Będziemy błogosławić pokarmy na wioskach. I tak o 9.30 Parleza Wielka, 10.00 Lipowo, 10.30 Adamowo, 11.00 Nojdymowo Wieś i o 11.30 Nojdymowo Cegielnia. Na wioskach święcenie pokarmów prosimy zorganizować na świeżym powietrzu przy kapliczkach, czy krzyżach
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00, poświęcenie ognia i paschału będzie wewnątrz kościoła.. W czasie Wigilii Paschalnej będzie poświęcona woda i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego na sobotnią liturgię przynosimy świece. Po skończonej Mszy Św. adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Adoracja rozpocznie się o 5.00. O godz. 6.00 rozpocznie się uroczysta Rezurekcja. Z Chrystusem Zmartwychwstałym o 6.00 udamy się w rezurekcyjnej procesji. Z powodu epidemii procesja będzie jedynie w kościele, bez przemieszczania się wiernych. W Niedzielę Wielkanocną po rezurekcji następna Msza Św. o godz. 9.00, później o 10.30 z chrztami, o 12.00. Po południu wieczorem zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 18.00.

Niecziela Zmartwychwstania będzie pierwszą niedzielą miesiąca na sumie modlić się będziemy w intencji członków i członkinie żywego Różańca z naszej parafii a ofiary zbierane na tacę zasilą nasz parafialny fundusz. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy
W poniedziałek wielkanocny Msze Św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. Tradycyjnie taca w drugi dzień świąt będzie przeznaczona na KUL.
1. Przypominamy, że dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego, dlatego prosimy o szczególną hojność.
2. Jest dziś do nabycia świąteczny numer Posłańca Warmińskiego w cenie 6 zł.
3. Z powodu iż pierwszy piątek i pierwsza sobota przypada w tym roky w czasie Tridum paschalnedo dlatego jest odwołana

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Jana Chrzciciela w Biskupcu, siedziba: Biskupiec Reszelski, Plac Kościelny 1.