Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa

 

  Ogłoszenia na Drugą Niedzielę Wielkanocy 11.04.2021r.
Niedziela Miłosierdzia

1.
Przeżywamy dziś drugą niedzielę wielkanocną, w której wysławiamy Boże Miłosierdzie.

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za zrozumienie obecnej chwili i wsparcie naszych potrzeb. Ofiary można składać na parafialne konto, które jest podane na stronie, bądz przez zakładkę z prawej stronie ekranu z napisem Ofiara na potrzeby parafii.
                                         Jeszcze raz bardzo serdecznie Bóg zapłać..

 

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

                    04.04.2021 r. 

1.

Z okazji Zmartwychwstania Pańskiego wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, zdrowych, radosnych Świąt wszystkim naszym parafianom i ich najbliższym z serca życzymy. Przy świątecznych stołach, choć tylko w gronie najbliższych, spotkajmy się w atmosferze radości i bratniej miłości, a Zmartwychwstały Chrystus niechaj będzie wśród nas i nam błogosławi na te trudne dni i tchnie w nasze serca nadzieję.
2.

Dzisiaj Msze Św. o 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
3.

Jutro Poniedziałek wielkanocny Msze Św. będą odprawione jak w niedzielę.
4.

Za tydzień w niedziele będziemy czcić będziemy i wyznawać prawdę o Jezusie bogatyn w Miłosierdzie.

 

 

        Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 28.03.2021 r.

1.

Od wczoraj obowiązują nas nowe limity uczestnictwa na Mszach Sw. W naszym kościele to jest 80 osób w głównym kościele plus 60 osób na balkonach zachowując bezpieczny dystans to jest 1.5 metra Na czas liturgii Triduum paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy będzie otwarte wejście na chór i w ten sposób 140nosób bezpiecznie będzie mogło uczestniczyć w świątecznej liturgii Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Usilnie prosimy o stosowanie się do zaleceń epidemiologicznych. Również o zakrywanie nosa i ust maseczkami. Za zrozumienie serdecznie dziękujemy.
2.

Niedzielą Palmową, czyli pamiątką tryumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia 2021 roku. Dziś na Mszach Św. błogosławimy palmy.
3.

Od czwartku Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. W tym roku w kościele powracamy do zwyczaju lat z przed pandemii urządzania Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Zapraszamy i zachęcamy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do indywidualnej i osobistej modlitwy i nawiedzenia kościoła i osobistej adoracji Pana Jezusa,
W Wielki Czwartek odprawiamy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, podczas, której Pan Jezus ustanowił Sakr. Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. Wielkiego Czwartku zanosimy Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja w Wielki Czwartek do godz. 22.00.
Wielki Piątek to dzień śmierci naszego Zbawiciela. Od godz. 8.00 rano adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do adoracji. Liturgia. Męki i Śmierci Pana Jezusa rozpocznie się o godz. 18.00, o 17.15 Droga Krzyżowa. W Wielki Piątek oddajemy szczególną cześć krzyżowi, „ na którym zawisło Zbawienie świata”, przyklękając w tym dniu przed krzyżem na dwa kolana. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Wieczorna liturgia kończy się zaniesieniem Pana Jezusa do grobu. Adoracja w Wielki Piątek będzie trwała do godz. 22.00.
Wielka Sobota to dzień, w którym odprawiamy Wigilię Paschalną - pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego. Adoracja w Wielka Sobotę rozpocznie się rano od godz. 8.00. Od godziny 9.00 i o każdej pełnej godzinie będzie w kościele błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych i symboliczne poświęcenie, ostatnie błogosławieństwo o godz. 13.00. Podczas błogosławieństwa pokarmów prosimy o zachowanie wytycznych związanych z panującą epidemią. Koszyczki z pokarmami można przynieść wcześniej i postawić na stopniach ołtarza i albo wyjść z kościoła jak będzie dużo wiernych, albo przejść na chór i po poświęceniu nie tłoczą się odebrać pobłogosławione pokarmy. Będziemy błogosławić pokarmy na wioskach. I tak o 9.30 Parleza Wielka, 10.00 Lipowo, 10.30 Adamowo, 11.00 Nojdymowo Wieś i o 11.30 Nojdymowo Cegielnia. Na wioskach święcenie pokarmów prosimy zorganizować na świeżym powietrzu przy kapliczkach, czy krzyżach
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00, poświęcenie ognia i paschału będzie wewnątrz kościoła.. W czasie Wigilii Paschalnej będzie poświęcona woda i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego na sobotnią liturgię przynosimy świece. Po skończonej Mszy Św. adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Adoracja rozpocznie się o 5.00. O godz. 6.00 rozpocznie się uroczysta Rezurekcja. Z Chrystusem Zmartwychwstałym o 6.00 udamy się w rezurekcyjnej procesji. Z powodu epidemii procesja będzie jedynie w kościele, bez przemieszczania się wiernych. W Niedzielę Wielkanocną po rezurekcji następna Msza Św. o godz. 9.00, później o 10.30 z chrztami, o 12.00. Po południu wieczorem zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 18.00.

Niecziela Zmartwychwstania będzie pierwszą niedzielą miesiąca na sumie modlić się będziemy w intencji członków i członkinie żywego Różańca z naszej parafii a ofiary zbierane na tacę zasilą nasz parafialny fundusz. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy
W poniedziałek wielkanocny Msze Św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. Tradycyjnie taca w drugi dzień świąt będzie przeznaczona na KUL.
1. Przypominamy, że dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego, dlatego prosimy o szczególną hojność.
2. Jest dziś do nabycia świąteczny numer Posłańca Warmińskiego w cenie 6 zł.
3. Z powodu iż pierwszy piątek i pierwsza sobota przypada w tym roky w czasie Tridum paschalnedo dlatego jest odwołana

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Jana Chrzciciela w Biskupcu, siedziba: Biskupiec Reszelski, Plac Kościelny 1.