Kronika Parafii

26.06.2020 r.

 Rok szkolny 1019/2020 dobiegł końca. Rozpoczęły się wakacje, zasłużony odpoczynek. Był to bardzo dziwny rok, kiedy to od połowy marca z powodu epidemii zawieszono lekcje w budynkach szkolnych i rozpoczęto nauczanie zdalne. Nowe doświadczenie w historii szkolnictwa.

 

18.04.2020 r.

Wigilia Niedzieli Milosierdzia. Jerszcze jutro obowiazuja zarzedzenia w zwiazku z ogolnopolska kwarantarna. Jwszcze jurto 5 osob na Mszy sw.. Od jutra odwilz W kosciole bedzia mogli we mszy  sw. uczestniczyc ( 1 osoba na 15m2) w naszym kosciele to bedzie blisko 100 osob. Beda oznakowane miejsca gdzie wierni beda mogli bezpiecznie uczestniczyc we Mszy Sw..

 

05,04,2020 r.

Niedziela Palmowa i poczatek Tridum Paschalnego.  Watykan liturgia przy zamknietych dzwiach Bazyliki w. Piotra.

W Polsce dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Sw. do 19.04.2020 r.Ograniczona liczba uczestnikow we Mszy sw. jedynie do 5 osob.  Z bolem serca musimy stosowac sie do tego zazadzenia. Ograniczony dostep do sakramentu pojednania, jedynie przy zachowaniu ostroznosci tj. nie w konfesjonale, ale w oddzielnym pomieszczeniu przewietrzonym, zachowujac bestieczna odleglosc.Uroczystosci pogrzebowe mog odbywac sie jedynie stosujac trzecia stacje tj. tylko na cmentarzu w obecnosci jedynie 5 osob. 

W takich to ustaleniahch przyszlo nam przezywac dni Wielkiego tygodnia, Wielkiej Nocy i Oktawy Zmartwychwstania Panskiego.  

 

 27.03.2020 r.

 

 Kolejny dzień trwania epidemii koronawirusa. Zgodnie z ustawą Ministra Zdrowia odnośnie 

praktyk religijnych w parafialnym kościele są odprawiane Msze Św. z ograniczoną do 5  liczbą osób. 

 

 29.03.2020 r.

 

  Pierwsza w kaplanskim życiu taka niedziela kiedy na Mszy Sw. o godz. 9,00, do tej pory najliczniej uczęszczana, byla tylko jedna osoba. Trudny czas. Co Pan Bóg chce nam przez to powiedzieć. Jaka z tego jest nauka? 

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia św. Jana Chrzciciela w Biskupcu, siedziba: Biskupiec Reszelski, Plac Kościelny 1.